Okazji zebrało się kilka – Dzień Dziecka, Dzień Mamy, Dzień Taty, a także… pierwsza rocznica powstania muralu!

20 maja 2023 r. Przedszkole i Żłobek „Filip i Maja” im. Bohdana Butenki zorganizowało Detektywistyczną Grę Terenową „Śladami Gapiszona”, która rozegrała się na terenie Gołonoga – dzielnicy Dąbrowy Górniczej (pomysłodawcą trasy i zadań był Dariusz Rekosz – autor biografii Bohdana Butenki).

Wszystko rozpoczęło się od „zadania startowego”, dzięki któremu drużyny – dorośli i dzieci – mogły odebrać niezbędny ekwipunek i wyruszyć na trasę. Po drodze napotkali kilka tajemniczych osób – Czerwonego Kapturka, gitarzystkę, malarkę i podróżniczkę. U każdej z nich musieli wykonać określone zadanie, aby móc kontynuować podróż „śladami Gapiszona”.

Celem było zebranie liter, a następnie ułożenie z nich hasła końcowego. Wszyscy (ponad 100 osób) wywiązali się z tego wyśmienicie! Po dwugodzinnych zmaganiach wręczono nagrody oraz z wypiekami na twarzy opowiadano sobie o trudnościach trasy. Całość zwieńczył rodzinny piknik. Poniżej krótka fotorelacja z tego wydarzenia, a więcej zdjęć znajdziecie na Facebook.